Populiariausios ispaniškos šventės

bulių kautynės

Los San Fermines

San Fermin šventė švenčiama kiekvienais metais šiaurės Ispanijos mieste Pamplona. Ji prasideda savivaldybės aikštėje, kai liepos 6 d. 12 val. dienos yra išaunami fejerverkai iš savivaldybės balkono – taip yra paskelbiamas šventės pradžia. Šventė tęsiasi iki liepos 14 d. 12 valandos nakties. Šventės pabaigoje dainuojama atsisveikinimo daina „Pobre de mí“ („Vargšas aš“). Per šią šventę buliai paleidžiami po gatves, o dalyviai turi bėgti pirmiau jų, kad pabėgtų.

 

 

fejerverkas IspanijojeLas fallas

Tai šventė, kuri švenčiama Valensijoje kovo 15–19 dienomis. Šventė pradedama miesto merės kalba (Crida). Ji visus miesto gyventojus ir svečius pakviečia dalyvauti šventėje. Savivaldybės aikštėje šiomis dienomis yra iškabinamos girliandos (tokie maišiukai, kuriuose yra pridėta pirotechnikos gaminių ir jie šaudo pagal ritmą).

Kovo 17 ir 18 dienomis, žygiuojant paradui ir miniai žmonių pagal muziką, yra nešamos gėles Švč. Mergelei Marijai už benamius. Paskutinę šventės dieną – deginamos didelės pagamintos figūros, iškamšos. Kai visos figūros sudega, šventė baigiasi. Ši šventė labiausiai domina ir pritraukia turistus į Valenciją.

 

La feria de Abril

Visą savaitę Sevilijos mieste yra ruošiamasi pavasario šventei, kuri prasideda pirmadienio vidurnaktį. Svarbus atributas yra įvairiaspalvės lemputės, kurių įžiebiamas vadinamas prueba del alumbrao. Daugelis šeimų pasistato savo kioskelius, kuriuose pardavinėja gėrimus, maistą ir pan. tradicinis festivalis IspanijojeŠventės metu yra dainuojama, šokama, ragaujama tradiciškų patiekalų, yra geriamas vynas. Moterys pasipuošusia tradicinėmis, margaspalvėmis, kartais pūstomis flamenko suknelėmis. Labai svarbi detalė – rožės žiedas moters plaukuose. Vyrai dažniausiai vilki kostiumus. Šventės metu galima jodinėti žirgais, pasivėžinti karieta.

 

karnavalai IspanijojeCadiz ir Tenerifės karnavalai

Karnavalai Ispanijos mieste Cadiz yra vieni populiariausių visoje Ispanijoje ir pasaulyje, labai mėgiami turistų. 2009 metų liepos mėnesį buvo priskirtas tarp dešimties Nematerialų Kultūros Paveldo Objektų Ispanijoje.

 

 

La tomatina

Ši šventė švenčiama viename iš Valensijai priklausančių rajono miestelių – Buñol. Šios šventės dalyviai mėtosi pomidorais. Švenčiama pomidorų mūšispaskutinįjį rugpjūčio trečiadienį. Apie 11 val. dienos yra duodamas signalas ir vilkikai iš savo priekabų išverčia pomidorus miestelio aikštėje.

Pomidorai, kuriais mėtomasi, yra minkšti, nes kitaip jais šventės dalyviai galėtų sužeisti vieni kitus. Po geros valandos pomidorų mūšis pasibaigia.

 

 

Saragosa IspanijojeLas fiestas de Pilar

Las fiestas del Pilar – tai religinė šventė Ispanijos mieste Zaragoza. Ji švenčiama norint pagerbti miesto globėją Švč. Mergelę Pilar. Paprastai ši šventė pradedama švęsti likus savaitei iki spalio 12 dienos ir yra pratęsiama iki sekmadienio, kad iš viso šventė užtruktų dešimt dienų.

 

El descenso del Sella

Tai Astūrijoje švenčiama šventė.sportininkų šventė Ispanijoje

Tai sporto šventė, kurioje savo jėgas gali išmėginti profesionalūs sportininkai ir mėgėjai. Tai yra liaudies ir sportininkų šventė – pati svarbiausia per visą vasarą Astūrijoje. Jos metu susirenka įspūdingas dalyvių skaičius.

 

Hogueras de San Juan

Ispanijos mieste Alicante švenčiama vasaros pradžia, t. y. Joninių naktis su laužais.  Tūkstančiai žmonių plūsta Jonines Ispanijoje į gatves, kad galėtų pasiklausyti muzikos, pasižiūrėti fejerverkų bei pasimėgauti kitomis pramogomis. Alicante ši šventė trunka kelias dienas. Sukurtos iš popieriaus ar medžio įspūdingos figūros yra sudeginamos Joninių naktį.

 

Jeigu norite sužinoti daugiau apie Ispanijos kultūrą, Jūs galite apsilankyti šioje internetinėje svetainėje.

Summary
Ispaniškos šventės
Article Name
Ispaniškos šventės
Description
Ispanų kalbos mokyklos Vilniuje suteiks Jums žinių apie populiariausias ispaniškas šventes.
Author