Ispanų elgsena, temperamentas

Pasisveikinimasispaniškas pasisveikinimas

– Ispanai sveikinasi visur: autobuse, su kaimynais, sutiktais laiptinėje. Su moterimis sveikinamasi pabučiuojant ją į abu skruostus, vyras su vyru sveikinasi paspaudę vienas kitam ranką. Porose vienas kitą pasveikina (tiek vyrai, tiek moterys) pabučiuodami vienas kitam į abu skruostus. Jeigu gatvėje susitinkate būrelį draugų, nebūtina su kiekvienu atskirai pasisveikinti bučiuojant abu skruostus, tačiau taip pasisveikinti turėtumėte su seniai matytais draugais.

– Ligoninėje ar poliklinikoje būdinga pasisveikinti su žmonėmis, kurie laukia laukiamajame.  Mažesniuose kaimeliuose žmonės sveikinasi gatvėse net jeigu ir nepažįsta vieni kitų.

– Ispanai sveikinasi tardami šias frazes ir nelaukia jokio atsako:

Buenas. ¿qué tal? ¿Qué pasa? Sveiki. Kaip sekas? Kas geresnio?

Pokalbiuoseispanu kalba

– Kai ispanai kalbasi, žiūri vienas kitam į akis.

– Ispanai dažnai kalba aukštu tonu.

– Kai žmonės kalba per atstumą, pokalbis dažniausiai būna trumpas.

– Labai dažnai, kai kalbasi ispanai, jie naudoja fizinį kontaktą, t. y. pokalbio metu gali tau paliesti petį ar ranką.

– Ispanai labai dažnai vienas kitą pertraukia vidury sakinio, jeigu kalba grupė žmonių, šis reiškinys labai dažnas.

– Kai per televiziją rodomas futbolas, didelė tikimybė, kad kiti pokalbiai ir temos bus ignoruojamos.

– Nereikėtų kreipti dėmesio į pokalbius tarp jaunų žmonių, t. y. paauglių, ypač kai atrodo, jog jie pykstasi ar šaukia vienas ant kito, nes toks yra jų bendravimo būdas.

Bare

– Ispanijoje įprasta  13 ar 14 val. su draugais susitikti bare ir atsigerti alaus.ispaniskas vakarelis

– Kai kuriuose baruose galite pamatyti ant žemės primestų servetėlių. Jeigu kur nors šalia nematote šiukšlių dėžės, nesigėdindami galite nešvarias servetėles mesti ant grindų.

– Ispanijos baruose alus pilstomas į stiklines (alus iš bačkos pilamas į apytiksliai 200 ml talpos stiklines), dvigubas kiekis pilamas į taurę, kurioje telpa dvigubas kiekis alaus, alus gali būti parduodamas buteliukuose (200 ml arba 330 ml talpos).

– Arbatpinigiai Ispanijos baruose nėra privalomi, ypač krizės laikotarpiu. Atlyginimas padavėjams nuo arbatpinigių nepriklauso, dažniausiai jie yra priedas prie atlyginimo.

– Ispanai dažniausiai arbatpinigių palieka tuose baruose, kuriuose dažnai lankosi ir kuriuose aptarnavimas labiau patinka.

Prekybos centrai IspanijojeParduotuvės, prekybos centrai, bankai

– Prekybos centrai dažniausiai dirba nuo pirmadienio iki šeštadienio. Darbo laikas nuo 10 iki 14 val. ir nuo 17 iki 20 val.

Parduotuvės:

– Jeigu norite apsipirkti žinomų prekės ženklų parduotuvėse (Zara, Mango, H&M), jų darbo laikas yra nuo pirmadienio iki šeštadienio. Nuo 10 iki 21 val.

– Mažesnės parduotuvės atidaromos 10 val., o uždaromos 14 val., vakare vėl atidaromos nuo 17 iki 20 ar 20.30 val. Mažesnės parduotuvės šeštadieniais užsidaro vakare.

Bankai:

– Ispanijoje bankai dirba nuo pirmadienio iki penktadienio, nuo 8:30 iki 14 val., kai kurie bankai taip pat dirba vakare vieną kartą per savaitę, dažniausiai tai būna ketvirtadieniais.  Dauguma bankų žiemą taip pat dirba ir šeštadieniais iš ryto.

– Didesni prekybos centrai yra užmiestyje.

išpaniskas tvarkaraštis

Ispanų valgymo ypatumai

– Ispanų valgymo laikas nelabai panašus į kitų europiečių.

– Pusryčiai priklauso nuo to, kelintą valandą žmogus pradeda dirbti, bet dažniausiai pusryčiaujama tarp 8 ar 9 val. Pietūs yra valgomi apie 14 ar 15 val. Pavakariai nėra privalomi, tačiau yra žmonių, kurie juos valgo. Dažniausiai pavakariai valgomi 18 val. Vakarieniaujama dažniausiai 21:30 ir 22 val. Šis dienos rėžimas dažniausiai keičiasi savaitgalį, tada jis daug lankstesnis.

Kiti įdomūs fakta

– Didesniuose miestuose dauguma važiuojančių mašinų signalizuoja ir labai skuba.

– Ispanijoje labai populiaru valgyti saulėgrąžas, ypač žiūrint sportinius kanalus per televiziją.

– Pėsčiųjų perėja nėra labai saugi ir gerbiama vairuotojų.

– Eskalatoriumi kylantys žmonės stovi dešinėje pusėje, kad būtų galima praeiti kaire puse.

Summary
Article Name
Ispanų elgsena, temperamentas
Description
Ispanų kalbos centrai Vilniuje ir Kaune supažindins Jus su ispanų elgsena, kultūra ir temperamentu.
Author